غرفه نمایشگاه میدکس 2017

غرفه نمایشگاهی شرکت کندو برای نمایشگاه میدکس 2017 (معماری و دکوراسیون داخلی) تهران در فضایی به ابعاد 3x8 متر، طراحی و اجرا گردید.
این غرفه در ضلع غربی سالن میلاد در محل نمایشگاه دائمی تهران قرار داشت و محل قرارگیری غرفه به گونه ای بود که هم از جهت شمال و هم از جهت جنوب قابل رویت بود. از آنجایی که طول غرفه بیش از دو برابر عرض آن بود، غرفه را در طول به سه قسمت بگونه ای تقسیم کردیم که از پشت هر سه فضا به هم ارتباط داشته باشند.

اصلی ترین نکته در طراحی این غرفه، زمان ساخت و راحتی اجرا بود بگونه ای که با پیشساختگی قطعات و استفاده از کانسپت اسباب بازی (brain flakes) و در نظر گرفتن فاق و زبونه برای قطعات، تمام قطعات در محل نمایشگاه بدون استفاده از هیچ ابزاری توسط سه نفر و در کمتر از 3 ساعت اینستال شد. قبل از ساخت قطعات، نقشه دقیق و سناریویی که نشان دهنده ترتیب قرار گرفتن قطعات باشد، تهیه گردید و بوسیله ماکت 10/1 چند بار توالی قرار گرفتن قطعات بطور دقیق بررسی شد و سناریوی ایده آل بدست آمد.

قطعات مختلف تشکیل دهنده غرفه به گونه ای انتخاب شدند که علاوه بر ایجاد فضا و تقسیم بندی های مورد نیاز، از نظر سازه ای، ایستایی لازم غرفه را تامین کنند تا در برابر نیروهای وارد شده پایداری مناسبی داشته باشند.

با توجه به مسیر عبور بازدید کننده ها و دیدهای مختلف آنها به قسمت های مختلف غرفه، برای هر دیوار موضوعی تعریف شد تا مراجعین با دیدن هر قسمت از غرفه، اطلاعاتی درمورد شرکت بدست آورند.
برای بخش meeting zone از استیکرهایی استفاده شد تا حس و حال خانه را تداعی کند و مراجعین با احساس خوبی به این فضا قدم گذارند.

با تقسیم بندی هایی که برای غرفه در نظر گرفته شد، 5 گره اصلی در مسیر سیرکولیشن داخل و خارج غرفه ایجاد می شد و ما برای این گره ها، تعاریفی در نظر گرفتیم تا هر کدام از این گره ها، اطلاعاتی رابه مراجعین ارائه دهد.

قطعات ام دی اف با ضخامت 8 میلیمتر پس از برش کاری طبق الگو و نقشه در کارگاه cnc ، به محل نمایشگاه منتقل شد و توسط سه نفر در مدت سه ساعت اینستال شد و از آنجایی که نیازی به رنگ کردن سطح کار نبود، پس از این مرحله در مدت کوتاهی برچسب ها و علائم بر روی سطوح نصب شد و غرفه آماده بهره برداری شد.
با توجه به اینکه لوگوی شرکت از سه رنگ سفید، قهوه ای و سبز تشکیل شده است، تصمیم گرفت شد که این رنگ ها در غرفه نیز استفاده شود و از مقوای کارتن به عنوان متریال اصلی استفاده شود. هماهنگی رنگ سبز و سفید در کنار رنگ خاکی کارتن از دلایل انتخاب این متریال بود، اما به دلیل در دسترس نبودن مقوا کارتن BCB در ایران از تخته های ام دی اف با ضخامت 8 میلیمتر استفاده شد.